GABINET FIZJOTERAPII NR. 1

ul. Galicyjska 3C kl. 1 m.3, dz. Czyżyny, KRAKÓW

GABINET FIZJOTERAPII NR. 2

ul. Tadeusza Kościuszki 15, WIELICZKA

dr Krzysztof Żaba
Ulgę bólom stóp i piety przynosi terapia falą uderzeniowa

Zapalenie powięzi podeszwowej powoduje ból w dolnej części pięty. Powięź podeszwowa jest cienkim więzadłem, które łączy piętę z przednią częścią stopy. Wspiera podbicie stopy i znacznie pomaga podczas chodzenia. Zapalenie powięzi podeszwowej należy do najczęstszych dolegliwości ortopedycznych. Zbyt duży nacisk na stopy może uszkodzić więzadła. Dochodzi wówczas do zapalenia powięzi podeszwowych, co powoduje ból i sztywność pięty.
Najczęściej dotyczy: osób z nadwagą, kobiet w ciąży, biegaczy długodystansowych, osoby aktywne fizycznie nie stosujące treningów rozciągających.
Ryzyko zapalenia powięzi podeszwowych istnieje w przypadku osób, które mają problemy ze stopami, np. bardzo wysokie podbicie lub płaskostopie.

Napięte ścięgna Achillesa mogą również spowodować ból powięzi podeszwowej. Zapalenie powięzi podeszwowych może również być wynikiem noszenia butów z miękkimi podeszwami i słabym wsparciem podbicia stopy.

Najczęstszym objawem jest zwykle ból oraz sztywność w dolnej części pięty, zwykle choroba atakuje jedną stopę.Niektórzy chorzy opisują ból jako tępy, podczas, gdy inni charakteryzują go jako ostry. Jeszcze inni twierdzą, że jest to piekący lub doskwierający ból w dolnej części stopy, który przechodzi aż na zewnątrz pięty.

Z obecnie znanych mi metod leczenia zachowawczego powyższego schorzenia największe efekty przynosi odpowiednia terapia manualna oraz terapia falą uderzeniową. Terapia nie należy do najprzyjemniejszych ale przynosi ogromną ulgę i pomaga w leczeniu! Zabiegi wykonuję w naszym gabinecie w Krakowie, os. Na Stoku 1 oraz w Wieliczce, ul Gwarków 8.

Ostroga piętowa / Zapalenie powięzi podeszwowej/ Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

We are here for you

Book Appointment

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu!

WIELICZKA

ul. Tadeusza Kościuszki 15

(+48) 508 438 246

PONIEDZIAŁEK

8-20

WTOREK

8-20

ŚRODA

8-20

CZWARTEK

8-20

PIĄTEK

8-20

SOBOTA-NIEDZIELA

(NIECZYNNE)

ORTOMEDICUS © 2022